Selçuk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Dergisi

SÜ Türkiyat Arşatırmaları Enstitüsü Dergisi, SÜ Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü tarafından 1994 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Dergi, 2001 yılında yayımlanan 10. sayısından ititbaren Ulusal Hakemli; 32. sayısından itibaren de Uluslararası Hakemli Dergi” statüsünde yayımlanmaktadır. Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez yayımlanan dergi, Türk Kültürü. Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Dili ve Türklüğü ilgilendiren bütün sahalarda ilgili bilimsel yazılara yer vermektedir. Türkiyat Araştırmaları Dergisi ESCI (Emerging Sources Citation Index), ASOS INDEX, EBSCO, MLA, SOBIAD ve TUBİTAK/ULAKBİM SBVT'de taranmaktadır. 

Duyurular

 

MAKALE GÖNDERİM TARİHİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

 
44. sayı dergimiz için makale kabulü 27.08.2018 tarihinde sona erecektir.  27.08.2018 tarihinden sonra Enstitümüze gönderilecek makaleler hakem süreci tamamlansa dahi dergimizin daha sonraki sayılarında değerlendirilecektir.  
Yayın Tarihi: 2018-07-18
 

GENİŞLETİLMİŞ İNGİLİZCE ÖZET HAKKINDA

 
Dergimizin tarandığı indeks ve veri tabanlarının istekleri doğrultusunda 43. sayıdan (2018  bahar) itibaren makalenin sonuna (kaynakçadan önce) ana metnin yaklaşık %5-15’i kadar İngilizce genişletilmiş özet (Summary) eklenmesi gerekmektedir.  
Yayın Tarihi: 2018-01-31
 

YENİ MAKALE GÖNDERECEK YAZARLARIN DİKKATİNE

 

Dergimize gönderdiğiniz makaleleriniz için http://www.ithenticate.com/ web adresi üzerinden intihal raporu alınız. Almış olduğunuz intihal raporunu makaleyle birlikte sisteme yükleyiniz. İntihal raporu olmayan makaleler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 
Yayın Tarihi: 2017-11-01
 
Daha Fazla Duyuru...

Sayı 44 (2018): SELÇUK ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI DERGİSİ / SELÇUK UNIVERSITY JOURNAL OF STUDIES IN TURCOLOGY

İçindekiler

İçindekiler-Jenerik Sayı:44
PDF
Talip DOĞAN
PDF
Jale GARİBOVA
PDF
Erhan ÇAPRAZ
PDF
Mehmet Emin BARS
PDF
Münevver Ebru ZEREN
PDF
SAVAŞ ŞAHİN
PDF
Selman KARADAĞ
PDF
Ulaş BİNGÖL
PDF
Arife Ece EVİRGEN
PDF
Timur AYDIN
PDF
Hüseyin MUŞMAL
PDF
Feyza KURNAZ ŞAHİN
PDF
Banu ÖĞÜNÇ
Bülent ÇELİK
PDF
Eyyub ŞİMŞEK
PDF
Feyzan GÖHER VURAL, Sefer SOLMAZ
PDF
Kubilayhan ERMAN
PDF
Ahmet AYTAÇ
PDF
Filiz ÇELİK
PDF
Ferdi ÇİFTÇİOĞLU
PDF